پاسخ به نامه جمعی از فضلا و مدرسین حوزه علمیه قم به آیت الله مکارم شیرازی

💢حضرت آیت الله مکارم، متاسفانه بدتر از موضوع «۱۵۰میلیون دلار»، صحبت از نوار صوتی است که در آن حضرتعالی در حال تمنا و خواهش کردن از افرادی «برای سرپوش گذاشتن بر روی نقش بیت جنابعالی در جابه جایی مبلغ ذکر شده(۱۵۰میلیون دلار) از بیت المال»، هستید!

💢حضرت آیت الله، این روزها وضعیت در خیابانهای این مملکت به نحوی شده که برخی از طلاب و علمای عالیقدر لباس روحانیت را هنگام عبور و مرور از تن درآورده اند، نظر مردم نسبت به روحانیت که روزی در قلب آنها جای داشت برگشته است، و از هر کس که به روحانیت هتک حرمتی میکند تجلیل می کنند.

💢حضرت آیت الله، ما جمعی از فضلا و مدرسین حوزه علمیه قم از شما تقاضا داریم قبل از اینکه این فایل صوتی منتشر شود، و باعث برانگیختن خشم عمومی بر علیه روحانیت گردد به شبهات پیش آمده در ارتباط با این فایل و نقش بیت حضرتعالی در جابه جایی مبلغ ۱۵۰میلیون دلار از بیت المال، پاسخ داده و رفع شبهه فرمایید.

💢حضرت آیت الله، همچنان صحبتهایی از نقش بیت جنابعالی در پرونده سازی علیه حضرت آیت الله العظمی محمد رضا نکونام، مرجع عالیقدر شیعه در رسانه ها منتشر شده است، که امیدواریم در این مورد هم روشنگری فرمایید، چرا که برای همگان جای سوال است که چگونه در نظام جمهوری اسلامی ایران ، مرجع صاحب نام و بلند آوازه ای مانند حضرت آیت الله العظمی نکونام در شرایط وخیم جسمانی در رنج و حبس و شکنجه است، و غارتگران بیت المال در هر کوی و برزن جولان داده و «فریاد وا اسلاما» سر می دهند.

💥والسلام علی من اتبع الهدی

جمعی از فضلا و مدرسین حوزه علمیه ًقم

 

پاسخ

 

اول : صدای آمریکا مطالبی  به سران  تاثیر گذار نظام نسبت داد که   این اتهامات چون مبنع موثق ندارد ، صرفا سیاه نمایی و درجهت تخریب نظام اسلامی است . پیش از این نیز شبکه تلویزیونی سی ان ان به نقل از « یکی از کارکنان بانک مالزی» لیستی ارائه کرده بود . همگی به استناد آیه یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن جَاءکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَیَّنُوا مردود است  .


دوم : « جمعی از فضلا و مدرسین حوزه علمیه ًقم» که این نامه را منتشر کردند ، چرا نامشان را زیر نامه ننوشته اند ؟ آیا غیر از این است که پیامدهای دروغشان را نمی توانند به گردن بگیرند؟

 سوم :  : دفتر آیت الله مکارم شیرازی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، زندانی شدن و محکومیت نکونام ارتباطی با ایشان ندارد.

 
چهارم : آقای پالیزدار بعد از اینکه  توسط مجلس به عنوان دبیر کمیته تحقیق و تفحص از قوه قضاییه مستقر در سازمان بازرسی کل کشور منصوب می شود گزارشی در این خصوص آماده می کند ولی قبل از اثبات در محکمه این گزارش در جلسات مختلف ( عموما دانشگاه ها ) در اختیار رسانه ها قرار می گیرد.

ایشان اعتراف می کند  :اولاً بسیاری از این گزارش ها اشتباه بوده و اتهامات به افرادی چون هاشمی رفسنجانی ، ناطق نوری ، علم الهدی ، آیت الله خزعلی و... دروغ بوده و سندی نداشته است و از اینکه این گزارش های اشتباهی را رسانه ای کرده ، اظهارپشیمانی کرده  است . ثانیاً در رسانه ها  اتهاماتی به نقل از ایشان به شخصیت های برجسته داده شده  که ایشان مدعی است هرگز نامی از این افراد در سخنرانی ها نبرده است .ثالثاً متوجه شده  بعضی از اعضای کمیته تحقیق و تفحص از این قضیه  به عنوان ابزار تبلیغاتی در انتخابات استفاده کردند.

   + نجمه نوری - ٦:٥٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٦/٧/۳