از توهم مدیریت جهان تا ثمره میوه برجام!

اصل شبهه

در سال 84 وقتی احمدی نژاد در انتخاباتی سرتاپا مشکوک رییس جمهور شد اصولگرایان محترم گمان می کردند به آخر دنیای سیاست رسیده اند و چند ماه یا حداکثر چندسال دیگر امام زمان هم ظهور می کند و جهان را پر از عدل و داد می کند.

 آنان تصمیم گرفتند جهان را مدیریت کنند. منوچهر متکی شد وزیرخارجه. کافی بود در اقصای غور یک اتفاقی برای اسلام و مسلمین بیفتد از متکی سوال می شد که در فلان کشور چرا ورود باحجابان به مراکز آموزشی ممنوع است؟ در بهمان کشور چرا پخش اذان از بلندگوی مساجد ممنوع است؟ در کشور دارقوزآباد علیا چرا کتاب کذا در مخالفت با اسلام چاپ شده است؟ در کشور دارقوزآباد سفلی چرا کاریکاتور موهن به اسلام در فلان روزنامه یا مجله چاپ شده است؟ و قس علیهذا.

بدبخت چطور باید حالی اینها می کرد که کار من اینها نیست. شما هم که نماینده ی مجلسید کارتان آنها نیست. شما باید به کار نان و آب مردم برسید. دخل و خرج کشور را بنویسید. قانون رانندگی و ثبت املاک را اصلاح کنید. وزیر صنعت و مسکن را احضار کنید. 

نه. انگار فایده نداشت. اینها کلهم در حال مدیریت جهان بودند. تا اینکه یک نفر از بین خودشان گفت: بابا چه تان است؟ متکی وزیر خارجه ی ایران است. وزیر خارجه جهان که نیست.

 

او باید می گفت شما هم هرکدام با چند هزار رای فوقش نماینده ی هشتاد میلیون نفر ایرانی هستید. دنیا هفت میلیارد جمعیت و نزدیک به دویست کشور دارد. یکم یواش. پیاده شوید باهم برویم.

 

اکنون معجزه ی هزاره ی سوم کجاست؟ راستی همان وزیر بیچاره ی خارجه اش را چطوری از کار بیرون کرد؟ به قول کارل مارکس احمدی نژاد وزرایش را طوری از کابینه اخراج می کرد که کسی نوکر دم خانه اش را بیرون نمی انداخت. آن نمایندگان که خود را قبله ی عالم می پنداشتند الان کجا هستند؟

 این حکایت عبرتناک را نوشتم تا گریزی به امروز بزنیم.

 ایران برجام را امضا کرد. برجام محصول 12 سال دیپلماسی بود که به پشتوانه ی قدرت دفاعی ایران امضا شد. اگر ایران از نظر نظامی و دفاعی در شرایط نسبتا پایاپایی با طرفهای دیگر قرار نمی داشت این مذاکرات نه اینقدر طول می کشید و نه امضا می شد.

 

به محض اینکه هفت قطعنامه ی شورای امنیت ملغی شد ایران سودش را از برجام برداشت و از آن به بعد هرچه به کیسه ی ایران می آید سود مازاد است. هنر کسی مثل جواد ظریف و حسن روحانی در این بود که نهایت تلاش ممکن را با همه ی تجربه و دانش و اندوخته و کیاست خود به خرج دادند تا حال که باید این سند به دلایلی امضا می شد بیشترین بهره برای ایران و کمترین سود برای دشمنان ایران (نه الزاما 5+1) حاصل شود.

 

و چنین شد.

 

اما اصولگرایان اصلا انگار در این عالم زندگی نمی کنند و کماکان گمان می کنند که نماینده هفت میلیارد اصولگرای جهان هستند. هر روز مترصدند تا یک چیزی ببینند و یک نیشی بزنند تا بگویند دیدید گفتیم برجام چه شد و چه نشد. آخرینش هم سفر ظریف به الیزه بود. عکس ها را نگاه کنید. رییس جمهور جوان الیزه چگونه مشتاقانه به جواد ظریف نگاه می کند. مثل یک شاگرد به استاد. جواد ظریف در بین نسل جدید سیاستمداران به ویژه در اروپا یک الگو و استاد محسوب می شود.

 

یادتان هست آن رییس جمهور امور دنیا و آخرت را به هیچ جا راهش نمی دادند و توهین می کردند. اما در اینجا برایش هورا می کشیدند که ببینید در بلاد کفر پهلوانمان چگونه زنجیر پاره می کند و مجمعه می دراند. حالا همانها دائم دنبال این هستند تا ببینند حسن روحانی و جواد ظریف چگونه عزت ملت ایران را خدشه دار می کنند. چون در همین خیالات هستند. با این افکار به خواب می روند و با همینها هم بیدار می شوند.

 

این ساده لوحان فیلم جواد ظریف با وزیر خارجه فرانسه را منتشر می کنند و اصلا به ذهن نسبتا اشکال دارشان خطور نمی کند که در هیچ کشوری یک وزیر خارجه چنین کاری با یک میهمانش انجام نمی دهد. اندکی بعد فیلم کامل درمی آید که وزیرخارجه فرانسه خداحافظی نمی کند تا جواد ظریف را تا جلوی ماشینش همراهی کند.

 

 ببینید سرنوشت ملت بیچاره هشت سال دست چه کسانی بود. اگر در سال 92 حسن روحانی رییس جمهور نمی شد، معلوم نبود الان من بودم که این متن را بنویسم یا شما که آن را بخوانید و اصلا ایرانی در کار بود تا ما هنوز در باره ی برجام و عزت ملت ایران و کذا و کذا سخن بگوییم.

 

پاسخ

 بنظر می رسد نویسنده ی این متن اصلا به اخبار گوش نمی ده و هیچ خبری از دور و برش نداره به همین خاطردر توهم سیر و سفر می کند

 

اول : انتخابات 88 به هیچ وجه مشکوک نبود . متوهمانی که قبل از پایان انتخابات خواب نما شدند و خودشان را پیروز اننخابات اعلام کردند اجیرشده های امریکا بودند ( به اعتراف امریکاییها) و از اون بدتر کسانی بودن که فریب خوردن و با خلق فتنه 88 کشور را به آشوب کشیدن

 

دوم : اگر انتخابات 96 با تخلفات گسترده نهادهای دولتی انجام نشده بود و 10 میلیون روستایی از شرکت در انتخابات محروم نشده بودن معلوم نیست نتیجه انتخابات به نفع روحانی رقم زده می شد . در ضمن فراموش نکنید علیرغم همه دروغها ، رقیب هراسی ها ، ترساندن روستائیان وتهمت های به سپاه وجمهوری اسلامی ( همچون سخنان سرکرده ی منافقین) و ... روحانی از 56 میلیون واجد شرایط فقط 23 میلیون رای دارد یعنی 33 میلیون به او رای ندادن. ضمن اینکه از نظر درصد پیروزی منتخب انتخابات، روحانی با هفتاد و یک صدم درصد رأی بیش از حد نصاب لازم، کمترین درصد را در تاریخ جمهوری اسلامی ایران به خود اختصاص داده از نظر میزان محبوبیت منتخب انتخابات میان کل واجدان شرایط رأی دادن، با اخذ اعتماد 36.87 درصد واجدان شرایط، آخرین رتبه‌های محبوب‌ترین رؤسای جمهور را به خود اختصاص می‌دهد

 

 سوم : هیچگاه اصولگرایان از این ادعاهای پوچ و مسخره ای که شما به اونا نسبت دادید نداشتن ، اینها هم زایده توهمات ذهن بیمار شماست که برای فرافکنی و فرار از افتضاحات برجام و سند 2030 و ... از هر حربه ای استفاده می کنید.

 

چهارم : اصولگرایان با هیچکس عقد اخوت نبسته اند ، در دوره دوم احمدی نژاد اولین منتقدان او همین اصولگرایان بودند . به عکس اصلاح طلبان که اگر خاتمی و دیگر سران اصلاحات که خیانت شان در حق مردم و جمهوری اسلامی اشکار شده ولی باز اصلاح طلبان برایش کف و سوت می زنند و تا قعر جهنم هم حاضرن با او بروند

 

پنجم : البته که برجام مجصول 12 سال دیپلماسی مذاکره و با پشتوانه ی قدرت دفاعی بود ولی تیم مذاکره توانایی مدیریت صحیح مذاکره را نداشتن و با عبور از خطوط قرمز رهبری صنعت هسته ای را بر باد دادند و از برجام نه روحش ماند و نه جسمش به دست بدست آمد. الان که تحریم ها بازگشته و ظریف هم به نقض برجام اعتراف می کند ،سیف آنرا تقریباً هیچ می خواند ، رهبر انقلاب آنرا خسارت محض می نامند ، شما کاسه های داغ تر از آش توی خیالات خودتان به برجام افتخار می کنید و غصه می خورید که چرا پیش بینی دلواپسان درست از آب درامد.

 

ششم : عزت ما در دولت روحانی زمانی مشخص شد که وزیر امورخارجه مون جلوی پای کویتی ها زانو زد ، وزیر بهداشت مون توی عربستان سرگردان بود کسی اجازه حتی بازدید از یک بیمارستان بهش نمی داد ، اگر دخالت رهبر انقلاب نبود این دولت حتی عرضه نداشت جسد حجاج را از عربستانی ها پس بگیره

الان هم که توی فرانسه اجازه ندادن خبر ملاقات ظریف با رئیس جمهور فرانسه منتشر بشه ، تا ملت ما را تحقیر کنند آنوقت خبر ملاقات مدیر عامل شرکت توتال با رئیس جمهور ما توی بوق و کرنا می کنند که عزت ما را از بین ببرند .

 

عزت پاسپورت مون هم که از رتبه ۸۶ در سال ۹۲ به رتبه ۱۹۱ در سال ۹۵ رسیده و این به معنای سقوط آزاد ۱۰۵ پله‌ای پاسپورت ایرانی طی دولت یازدهم است. 

هفتم : احمدی نژاد 119 سفر خارجی در دوران ریاست جمهوری داشته که نیویورک و ونزوئلا در صدر سفرهاش بوده

همچنین در طول 5 سال اول ریاست جمهوری به دلیل مطرح کردن آرمان های اصلی انقلاب و در پیش گرفتن مسیر صداقت و ساده زیستی مورد علاقه ملت های آزاده بوده

/ 0 نظر / 12 بازدید