مسجد چیست؟ اسلام چگونه دینی است؟

اسلام چگونه دینی است؟

 

اسلام دینی سیاسی است. پیامبر اسلام از آغاز بدنبال قدرت جمعی و اکثریتی هماهنگ با وی بود. تعالیم اسلام و قرآن دخالت در سیاست و مدیریت اجتماع است. آیه های قرآن احکامی است که “باید” دارد و نه “شاید” . شکایت الله در قرآن و دستور وی به تار و مار کردن کفار نشان از هدایت مسلمانان براه تحکّم و اجبار در دین است :

 

فَإِذَا انسَلَخَ الأَشْهُرُ الْحُرُمُ فَاقْتُلُواْ الْمُشْرِکِینَ حَیْثُ وَجَدتُّمُوهُمْ وَخُذُوهُمْ وَاحْصُرُوهُمْ وَاقْعُدُواْ لَهُمْ کُلَّ مَرْصَدٍ فَإِن تَابُواْ وَأَقَامُواْ الصَّلاَةَ وَآتَوُاْ الزَّکَاةَ فَخَلُّواْ سَبِیلَهُمْ إِنَّ اللّهَ غَفُورٌ رَّحِیمٌ (۵ توبه)

 

« پس چون ماه‏هاى حرام سپرى شد مشرکان را هر کجا یافتید بکشید و آنان را دستگیر کنید و به محاصره درآورید و در هر کمینگاهى به کمین آنان بنشینید پس اگر توبه کردند و نماز برپا داشتند و زکات دادند راه برایشان گشاده گردانید زیرا خدا آمرزنده مهربان است »

 

این دستور به مسلمانان نشان از اجبار در دین اسلام است. احکام این چنینی بسیارند.

 

اشتباه آنها که عربی نمی دانند این است که ” لا اکراه فی الدین …” در سوره بقره را به اشتباه “در دین اجباری نیست…” ترجمه کرده اند. ولی اکراه به معنای کراهت و زشتی است. مفهوم این آیه این است :” کراهتی در پذیرش دین نیست..” و الله از تازه مسلمانان می خواهد که در پذیرش دین اکراه نداشته باشند و چهره را در هم نبرند! اما علما و فلاسفه این آیه را در بوق و کرنا کرده اند برای دفاع از اختیاری بودن اسلام!

 

آیا براستی در اسلام اجباری نیست؟. پس این همه کشتار و جنایت و برده کردن زنان از ژمان محمد تا فتح ایران و تا امروز از کجاست؟. از مسیحیت است؟. مسیح و زرتشت لابد شمشیر به کمر می بستند و انسانها را می کشتند!

 

نماز جماعت ابزاری خطرناک!

 

نماز جماعت ، نماز راه ریاکاری و رسیدن به قدرت است که از مهم ترین پیامدهای نماز گروهی تولید انسانهای دروغگو و ریاکار است. براستی راز و نیاز با خدا چه نیازی به نمایش دارد؟. غیر از این است که مسلمانان را به ریا و دروغ عادت می دهد؟. غیر از این است که سخنان تحریک آمیز یک امام جماعت می تواند گروهی را به جهاد و کشتار وادار نماید؟.

 

در آغاز انقلاب شاهد بودیم که امامان مساجد را به پایگاهی برای لشگرکشی الوات و اراذل به خانه های دگر اندیشان تبدیل کرده بودند. قتلهایی صورت گرفت که قاتلان افراد تحریک شده توسط آخوند و ملا بودند. افراد بطور دسته جمعی وارد خانه هموطنان بهایی و دگراندیش خود می شدند و علاوه بر غارت خانه ایشان گاهی دست به تجاوز و قتل هم می زدند.

 

مطابق شرع اسلام خون کافر مباح است و اموال و ناموسش بین مسلمین تقسیم می شود! این دقیقا کاری بود که مردم نا آگاه در روزهای انقلاب به دستور امامان جماعت مساجد انجام دادند! بله یک نماز ساده می تواند به ابزاری برای قتل و تجاوز بدل شود.

 

احساس انجام حکم خدا !

 

روحانیون لباس مردم عادی را نمی پوشند! دقت بفرمایید کشیش و آخوند و خاخام و بودایی و حتی زرتشتی هیچ کدام لباس عرف جامعه را نمی پوشند. چرا؟. از خود پرسیده اید که چرا؟. این پوشش یک اعتراض به تجدد و عقل گرایی است. این لباس به مردم این احساس را می دهد که « روحانیون افراد عادی نیستند » ، در حالیکه اگر لباس و دستار روحانی را از وی بگیری او انسانی عادی است.

 

احکام و دستورات خدا هم در مسجد لباس متفاوت به تن دارند و عوام ژمانی که موعظه می شوند ، این تصور واهی را دارند که «سخن خداوند» در حال جاری شدن در گوش ایشان است. شستشوی مغزی و نوعی هیپموتیزم برای مردم پای منبر رخ می دهد. ایشان تصور می نمایند که حق با ایشان است و کلام خدا در ایشان جاری شده است و خطر اینجاست! اینجاست که مردم فریب خورده احساس وظیفه می کنند که باید اسید بپاشند! باید جهاد بروند و باید مشرکان را بکشند! چون خدا با آنهاست!

 

متاسفانه غرب خطر مساجد را حس نکرده است

 

متاسفیم که از لندن و پاریس و برلین زنان و مردان فریب خورده برای کمک به داعش می روند. کسانی که هرگز دموکراسی را نفهمیدند و با استفاده از آزادی در کشورهای آزاد جهان مورد تبلیغ افراد سودجو در مساجد قرار گرفتند

 

پاسخ

 

در این شبهه سعی شده اسلام دینی معرفی شود که در آن

1-      مخالفان حق ابراز مخالفت ندارند، در مسجد هدایت توسط سوداگران دین انجام می شود و...

استنادشان به تخریب مسجد ضرار توسط پیامبر(ص) است

پاسخ:

اولاً : مسجد نقشی فراتر از آنچه دراین شبهه گفته شد دارد.

مسجد پایگاه سیاسی و رهبری جامعه، نظامی و امنیتی، پایگاه قضائی و حقوقی  پایگاهی فرهنگی و اجتماعی حتی پایگاه عمرانی و اقتصاد ی در جامعه اسلامی دارد

http://old.ido.ir/a.aspx?a=1389062209

ثانیاً:

منافقان مدینه در توطئه علیه اسلام هربار با شکست رو به رو مى‏شدند و غالبا وحى آسمانى موجب رسوایى و سرافکندگى و کشف توطئه آنان مى‏گردید، این بار به فکر افتادند براى پیاده کردن نقشه‏هاى خائنانه خود از همان نام دین و اسلام استفاده کنند و بدین منظور مسجدى در محله قبا بنا کنند و در زیر پوشش دین، محافل خود را در آنجا تشکیل دهند و مرکزى براى اجتماع هم مسلکان و طرح نقشه‏هاى خود داشته باشند. این قضیه از طریق وحی به پیامبر ( ص) خبر داده شد و فرمان تخریب آن از سوی خداوند صادر گردید.

http://tahoor.com/fa/Article/View/110110

http://www.sabou.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=196:1392-01-14-15-46-22&catid=9:1391-09-15-07-56-10&Itemid=8

 

2-      آیه های قرآن احکامی دارد که «باید» دارد نه «شاید».....

پاسخ:

این شبهه ناشی از ضعف در توحید و خداشناسی است . قرآن کلام خداوندعالم و قادر مطلق است پس علمی که احاطه مطلق دارد نقص بردار نیست که در آن  « شاید» بکار رود و قدرت مطلق خداوند ایجاب می کند که این علم بدون کم و کاست بدست بشر برسد.

3-      دشمنان خود را تار و مارمی کند ( توبه -5)....

پاسخ:

اولاً:این آیه مربوط به مشرکان پیمان شکن است نه هرمشرکی. در تمام جوامع بشری توطئه گران و فتنه گران علیه نظم و امنیت اجتماع  مجازات می شوند .

ثانیاً: در همین آیه رافت اسلامی شامل حال آنها شده و زمانی برای جبران خیانت و پیمان شکنی انها داده شده ( فاذانسلخ الاشهر الحرم....)

ثالثاً : در آیه 4 همین سوره  خداوند مشرکانی که پیمان شکنی نکرده و  دست به توطئه نزده از این مجازات مستثنی کرده است.

رابعاً: از صدر اسلام تا کنون پیروان ادیان مختلف در کنار مسلمانان آزادانه زندگی کرده اند و پیامبر(ص) از سهم « مولفه القلوب » به کفار کمک می کرد.

(مولفه القلوب کفاری بودند که با اختصاص بخشی از زکات به ایشان، دل­های ایشان، جلب و به اسلام متمایل می­شود و یا در جهاد یا دفاع، مسلمانان را همراهی می­کنند http://www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=37208)

خامساً : سیره پیامبر(ص) و ائمه (ع) دربرخورد با مخالفان بهترین جواب در رد این مدعاست.

4-      « لا اکراه فی الدین.........»

پاسخ:

اولاً : جالب اینجاست که آیه قرآنی را ، آنگونه که برای نیل به مقصدشان می خواهند، غلط معنا می کنند بعد مدعی می شوند «کسانیکه عربی نمی دانند....» ای کاش این عالم لغت شناس عرب خود را معرفی می کرد تا معلوم شود بر اساس چه  تعریفی آیه را اینگونه معنا کرده است؟

ثانیاً : این ترفند دشمنان است که آیه را تا نیمه بخوانند و معنا کنند در صورتی که این آیه ادامه‌ای دارد که هم علت اجباری نبودن دین را توضیح می‌دهد و هم نتیجه‌ی اعتقاد و عمل به دین مؤمنان را که عکسش برای کفار ثابت است بیان می‌نماید. آیه چنین است:

لا إِکْراهَ فِی الدِّینِ قَدْ تَبَیَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَیِّ فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَ یُؤْمِنْ بِاللَّهِ فقد استَمْسَکَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقى‏ لاَ انْفِصامَ لَها وَ اللَّهُ سَمیعٌ عَلیمٌ (البقره - 256)

اعتقاد، امر قلبی است و امر قلبی را نمی توان با اجبار پدید آورد.
نمی توان با تهدید و کتک زدن کسی را وادار کرد که کسی را دوست داشته باشد ؛ یا از کسی متنفر شود. چون این امور ، مربوط به قلبند.

 

5-      اگر در اسلام اجباری نیست  این همه کشتار و جنایت و .......

پاسخ

-          دینی که حکومت تشکیل می دهد باید برای حفاظت از مرزهای خود از نیروی نظامی بهره بگیرد. مسلماً اگر مسیح یا زرتشت هم فرصت تشکیل حکومت پیدا می کردند راهی جز بهره گیری از توان نظامی در جامعه نداشتند.

-          کشتاری که درجوامع علیه انسانها شکل گرفته و تمام نسل کشی ها و جنایت هایی که شاهد آن هستیم بدست غیر مسلمانها بر بشریت تحمیل شده است.

جنگهای جهانی اول و دوم ، جنگ 60 ساله در فلسطین ، نسل کشی در بوسنی و میانمار و ....اینها توسط مسلمانها بوده یا غیر مسلمانها؟      

6-      نماز جماعت افراد دروغگو و ریاکار پرورش می دهد....

پاسخ:

آمار و ارقام و مستندات علمی  خود را بیان کنید.

7-      در انقلاب شاهد بودیم امامان مساجد ..........

پاسخ

کسیکه دروغگویی و ریاکاری را حاصل نماز بداند تعجبی ندارد که فراد مسجدی را اراذل و الوت بخواند . در انقلاب هیچیک از موارد ادعا شده انجام نشد

8-      مطابق با شرع خون کافر مباح است...........

پاسخ

اولاً : مستندات خود را بیان کنید . در کدام آیه ،  حدیث یا کتاب مرجع اسلامی خون کافر مباح اعلام شده؟

ثانیاً : جواب شماره 3 در رد این دروغ کافیست

9-      روحانیون  لباس مردم عادی نمی پوشند....

پاسخ

-          در گذشته این لباس و هیئت مخصوص علما نبود تا اینکه کت و شلوار سوغات فرنگ به مملکت ما رسید و چون تناسب کاملی با آموزه های دینی نداشت مورد استقبال روحانیت قرار نگرفت و اندک اندک  عبا و قبا و عمامه شد لباس مخصوص اهل علم.

-          دانشمندانی چون ابوعلی سینا ، زکریا ، خواجه نصیرو .... همچنین شعرای قدیم مانند سعدی ، حافظ و.... همگی چنین پوششی داشتند بنابراین اینکه «این پوشش اعتراض به تجدد و عقل گرایی است » ادعای مضحک و ناشیانه است.

10-  عوام موعظه را می شنوند .......... شست شوی مغزی و هیپنوتیزم ...

پاسخ

وقتی تلاش مشرکان قریش جهت جلوگیری از نفوذ قرآن بین مردم ناکام ماند تهمت سحر و جادو به پیامبر(ص) زدند و این خود اعترافی ارزنده در غیر بشری بودن قرآن بود . لذا می گوییم اینکه تعبیر به هیپینوتیزم و شست شوی مغزی می کنند دلیل بر تاثیرموعظه در انسانهای آزاداندیش است.

11-  غرب خطر مساجد را درک نکرده ........فریب خورده از غرب به کمک داعش می روند........

پاسخ

-          داعش زاییده شیطان بزرگ امریکاست. http://jahannews.com/vdcjhmexiuqeyoz.fsfu.html

و http://javanonline.ir/fa/news/721988/%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%8A-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D8%B4%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D8%AD%D9%85%D8%A7%D9%8A%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%D9%8A%D9%83%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4

-          امریکا مسیحی است .

-          نتیجه دو مقدمه بالا  « داعش زاییده مسیحیت است»

-          مسلمان نماز خوان جهاد در راه خدا می کند ولی اسید نمی پاشد.

 

/ 1 نظر / 12 بازدید