باز هم شمشیری علیه شعائر دین در قالب داستانی عاطفی!!!!


 
فروشنده گفت:27500 تومن.
 
پیرمرد که به نظر می رسید شوکه شده، پرسید: مگه چند کیلو هست؟
فروشنده گفت:یه کم از دو کیلو بیشتره.
 
پیرمرد با دهانی که از تعجب باز مانده بود، پرسید مگه کیلو چنده؟
 
فروشنده جواب داد: 12500 تومن؟؟؟!!!
 
بیچاره پیرمرد با خجالت گفت: من فکر کردم کیلویی 1250 تومن هست! نه آقا نمی خوام!!
 
و کیسه رو همان جا گذاشت و رفت.
 
فروشنده با پوزخند به شاگردش گفت: بیا این زردآلوی 1250 تومنی رو بریز سر جاش
و شلیک قهقهه  هر دو به آسمان رفت.بعدش برگشت با قیافه ای حق به جانب به من گفت
عجب دیوونه هایی پیدا میشن !!
جواب دادم :به نظرم دیوونه نبود، احتمالا سال هاست میوه نوبرانه تابستون نخریده و نمی دونه قیمت این میوه ها حدودا چقدره. شاید هم فکر کرده شما حراج کردید و اون خیلی خوش شانس بوده که می تونه یک بار از این میوه ها برای خانواده اش ببره....
چیزهایی که لازم داشتم خریدم و از میوه فروشی بیرون آمدم.دلم به درد آمده بود.افکار مختلفی ناگهان به ذهنم هجوم آوردند و من مانده بودم به کدام یکی فکر کنم.
به یاد حرفای مسئولان افتادم که اگر در این مورد از آن ها بپرسید، فورا پای استکبار جهانی و آمریکای جهانخوار و صهیونیست غاصب را وسط می کشند
به یاد حرف "آبراهام مازلو" افتادم که چطور عزت و کرامت انسان ها در گرو نیازهای اولیه و مادی آن ها قرار می گیرد
به یاد حرف های روحانیون محترمی افتادم که چطور در برنامه  سمت خدا و برنامه های دیگر، خودشان را به آب و آتش می زنند که دخترها و پسرهای 16-17 ساله باید با هم ازدواج کنند تا جلوی فساد گرفته شود!
 
و از آن مهم تر جمعیت کشور زیاد شود!
به یاد شعارهای خود و سایر انقلابیونی افتادم که می خواستیم با از بین بردن حکومت پهلوی ، عدالت را برای همه کوخ نشینان به ارمغان بیاوریم
و حالا پس از 37 سال هنوز میلیون ها کوخ نشین هستند که سهمشان از میوه های آبدار و خوشمزه فقط دیدن است. البته که کسی با نخوردن گیلاس و زردآلو نمی میرد، ولی شرمندگی یک مرد ایرانی و کرامت انسانی او نزد فروشنده و مشتریان یک مغازه و بالاتر از آن شرمندگی نزد خانواده اش را چگونه می توان با آن عدالت وعده داده شده پاسخ گفت؟
 
زمانی که دانش آموز دبیرستانی بودم، کتاب قلعه  حیوانات( نوشته جورج اورول ) را خواندم و همان موقع با آن ذهن بچگانه و بی تجربه از خود می پرسیدم:
 
آیا ممکن است سرنوشت انقلابی به چنین جاهایی کشیده شود؟
 
حالا که به خانه نزدیک شده ام، شخصیت های آن داستان در ذهنم وول می خورند . به نظر می رسد پس از گذشت حدود 20 سال پاسخ پرسشم را گرفته ام.
ازهرکس می پرسی چرا روزه می گیری، همان جواب های نخ نمای همیشگی را می دهد...برای همدردی با ضعفا و گرسنگان...!
کدام مستمند،کدام کودک خیابانی،کدام زن بی پناه؟!
 
کسی که صبح بیدار می شود،پای سفره ای هفتاد رنگ می نشیند و تا خرخره می خورد و بعد تا غروب در خنکای کولر می خوابد و هنگام افطار باز بساط غذای رنگارنگ پهن می کند؟؟؟
گرسنگی کشیدن من و تو کدام گرسنه را سیر می کند؟
دروغ نگفتن و فرو نبردن گرد و خاک غلیظ به حلق،کدام بچه یتیم را لباس می پوشاند؟؟؟
دستانی که کمک می کنند، پاک ترند از لب هایی که دعا می کنند...

 

پاسخ چیست؟

 

از این پیام عصبانیت نویسنده در سه محورنسبت به جمهوری اسلامی کاملا هویداست:

1-    استکبار ستیزی ایران اسلامی (.....فورا پای استکبار جهانی و آمریکای جهانخوار و صهیونیست غاصب را وسط می کشند...)

2-    تآثیر گذاری روحانیون در حراست از مرزهای اعتقادی  جامعه (.....که چطور در برنامه  سمت خدا و برنامه های دیگر، خودشان را به آب و آتش می زنند که دخترها و پسرهای 16-17 ساله باید با هم ازدواج کنند تا جلوی فساد گرفته شود....)

3-    برچیده شدن نظام منحوس پهلوی (....  به یاد شعارهای خود و سایر انقلابیونی افتادم که می خواستیم با از بین بردن حکومت پهلوی ، عدالت را برای همه کوخ نشینان به ارمغان بیاوریم .....)

لذا سعی کرده از حس عاطفی نوعدوستی وانسان دوستی در قالب یک داستان تآثیر گذار همه این عقده ها را بر سر روزه خالی کند.

ما هرگز مدعی نیستیم که ایران در همه ابعاد توفیق دستیابی به اهداف اسلامی را داشته امام مطمئن هستیم راهی که انتخاب کرده ایم درست است .

چون محور اشکال در این پیام فقر است لذا می پرسیم در کدام کشور فقر برچیده شده؟

برای نمونه به آمریکا توسعه یافته ترین کشور نگاهی کنیم

-         آمار فقر و گرسنگی در امریکا طی سنوات اخیر

http://www.iranpn.com/view/63785.html

-         آمریکا کشوری با 6.7 درصد فقر مطلق و 100 میلیون نفر در زیر خط فقر

 

http://www.yjc.ir/fa/news/3864424/%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-67-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D9%81%D9%82%D8%B1-%D9%85%D8%B7%D9%84%D9%82-%D9%88-100-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%AE%D8%B7-%D9%81%D9%82%D8%B1-

-  رشد 15 درصدی فقر در آلمان  http://daneshgaheafghan.blogsky.com/1392/10/01/post-649/

- به غرب می رویم وگزارشی از وضعیت کودکان را می بینیم:

.. گزارش درباره شرایط زندگی کودکان میگوید که 18 درصد ایتالیایی ها و 14 درصد اسپانیایی ها و 16 در صد یونانی ها  ،  نمی توانند هر دوروز یک بار مواد گوشتی ،لبنیاتی و یا سبزیجات مورد نیاز را روی سفره خودداشته باشند.

http://www.irna.ir/fa/News/81369223/

 

اینها نمونه ای از خروار گزارشاتی است که در اینترنت با یک جستجوی ساده بدست می آید.

 

اما اصل بحث :

1-    چه کسی گفته هدف روزه همدردی با ضعفاست؟ قرآن می فرماید: «یا ایها الذین امنوا کتب علیکم الصیام کما کتب علی الذی من قبلکم لعلکم تتقون.» بر مبنای آیه شریفه هدف کسب تقوی است . مسلماٌ انسان متقی نسبت به همنوعان خود بی تفاوت نیست و....

2-    بسیاری از ایتام ومحرومان توسط همین روزه داران اداره می شوند . اگر به مساجد و انجمن های خیریه  غیر دولتی بنگرید می بینید چه کسانی از این افراد دستگیری می کنند. اتفاقا در همین ماه رمضان طرح سرپرستی از ایتام در سراسر کشور اجرا می شود . همچنین جشنهای گلریزان و ...

3-    مطمئن باشید انانی که تا خرخره می خورند وبساط غذای رنگارنگ دارند یا اصلاً روزه نمی گیرند یا بی خبران قلیلی هستند که دنیا را درست نشناختند.

4-    در پایان باید چندنکته عرض کنم که یادمان نرفته

-         حلبی اباد را که شناسنامه حکومت پهلوی بود.

-         روستاهای ویران شده  ازکشاورزی با قوانین ظالمانه شاه را که نمونه ای از عدل اقتصادی حکومت طاغوت بود

-         کودکانی را که وقتی بوی برنج به مشامشان می رسید می فهمیدند مهمان دارند!!!!

 

 

/ 2 نظر / 37 بازدید
آموزش خیاطی

سلام اگه با تبادل لینک موافقی گام اول : این لینک را تو سایتت قرار بده عنوان : آموزش خیاطی آدرس : http://shop.panizz.com/product.php?id=3 گام دوم : وارد سايت زير شده و لينک خودتو درج کن http://9rang.ir/panizz ارادتمند

meysam

سلام. از اینکه شما نسبت به این مسله بی تفاوت نبودید و پاسخ نسبتا مناسبی به داستان دادید خیلی ممنونم. حال به هم میخوره از افرادی که میخوان از احساسات و حس نوع دوستی مردم سو استفاده و سیاه نمایی کنن و روزه رو که از دستورات مسقیم خداوند هست رو زیر سوال ببرن. ولی نمیدونم چرا تعداد افرادی که اصل داستان رو به اشتراک میزارن خیلی بیشتر از پاسخ دهنده هایی مثل شماست. امیدوارم شما هم این پاسخ رو در شبکه های اجتمایی به اشتراک گذاشته باشید.