با انقلاب جوون بودیم ، پیر شدیم؟!!!!!!!!!

اصل شبهه

سال ۵۷ جوان بودیم . از سال ۵۸ شروع کردیم به پیر شدن . از درون و از بیرون . شروع کردیم به غصه خوردن . بعضی چیزها را از همان اول نمی توانستیم باور کنیم . دلمان میخواست افکار و عقاید گذشته مان را قبول داشته باشیم ؛ اما هر روز دریغ از دیروز و هر سال دریغ از پارسال . فکر میکردیم آنهائی که می گفتند: وای بر دروغگویان ؛ خودشان آدمهای راستگویی هستند . اما نه! به ما دورغ گفتند .

آنهائی که می گفتند دنیا مزرعه آخرت است ؛ خودشان میدانستند که دروغ میگویند .آنهائی که می گفتند: مال دنیا چرک کف دست است ؛ خودشان بردند و خوردند و دزدیدند و اختلاس کردند و قاچاق کردند و تو بانکهای بلاد کفر با پولی که می گفتند " بیت المال " است حسابهای میلیاردی برای خودشان و زن و بچه و حتی کُلفَتشان باز کردند که اگر روزی به روزگاری ؛ تقّی به توقی خورد ؛ کباب بوقلمون و خاویارشان دچار اِشکال نشود . ما ماندیم و زور و تزویر و ریا و پیر شدیم .

با جنگ و توی صف های کالاهای کوپنی ؛ میانسالمان کردند . یواش یواش موهای اطراف گوشها و شقیقه ها خاکستری شد . کابوس و دلهره موشکهای اسکاد برادران روسی و بمب ها و خمپاره ها خوابمان را آشفت و چون موریانه جانمان را سوراخ سوراخ کرد ؛ اما گفتند : جنگ نعمت است . آمدیم حرف بزنیم ؛ گفتند جنگ است ؛ خفه شوید . جنگ تمام شد ؛ آمدیم حرف بزنیم ؛ گفتند دوره سازندگی است ؛ دهانتان را ببندید . گفتیم دارند می دزدند ؛ گفتند این حرفها خیانت به خون شهیدان است . گفتیم قرار بود تبعیض و تفاوت و بیعدالتی در جامعه نباشد ؛ گفتند اینها اولوالامرند و فرستاده خدا و کلَی با شما فرق دارند .

همینطور هی پیر شدیم . چشمهایمان پیر شد ؛ گوشهایمان پیر شد ؛ زانوهایمان دردناک‌ شد؛ ضربان قلبمان درهم برهم شد ؛ بچه دار شدیم ؛ نگران شدیم ؛ مضطرب شدیم و پیر شدیم .‌

افسرده ترین ملت دنیا شدیم؛ عصبانی ترین مردم دنیا شدیم ؛ وقتی از حق و حقوقمان حرف زدیم ؛ تهدیدمان کردند ؛ باتوم به کمرمان زدند . آنهائی که با رای ما بر صندلی های قرمز و سبز تکیه زدند ؛ ما را رمه و بزغاله و گوساله و خس و خاشاک نامیدند و هر چهار سال یک بار سر ما را شیره مالیدند تا رئیس جمهور و نماینده مجلس شورا و مجلس خبرگان و غیره شوند وبعد همه چیز را از یاد ببرند و ما همینطور پیر و پیرتر شدیم .

همه چیز سهمیه ای شد ؛ حتی عقل و شعور و استعداد . بعضی ها در چشم برهم زدنی دچار موتاسیون شدند و ژنهای برتر خانوادگی چندهزارمیلیاردی در ژنومشان پیدا شد و جماعت ماندند هاج و واج که چه اتفاقی افتاده است .

آنهائی که نمی توانستند تنبانشان را بالا بکشند به لطف رانت و قبیله گری ؛ صاحب مدارک دکتری از دانشگاه های بلاد کفر شدند و با یک پرواز " بریتیش ایر ویز " شدند مدیر کل تا چند ماه بعد سر از جاهای دیگر در آورند. 

همینطور که ما پیر شدیم ؛ معنی (عرضه داشتن ) هم عوض شد ، هر کسی راحت تر دروغ گفت و کلک زد و پاچه خواری کرد و سفارش از این یا آن داشت و ریش مصلحتی گذاشت ؛ شد با عرضه و ما با بیعرضگی پیر شدیم .

یک عینک روی بینی؛ یک عینک داخل جیب ؛ سمعکی در مجرای گوش و عصایی به جای پای چپ از بس که جلوی تخته سیاه یک وری روی آن تکیه دادیم و دیگر همراهی نمیکند .

بچه هایی که از "بی عرضگی" ما عصبانی و مایوس و سرخورده اند حالا مُهر آشوبگر و اغتشاشگر و فتنه گر بر پیشانی شان خورده ....

 

پاسخ

اگر از جوانان سال 57 بودی، چرا بعد از انقلاب شروع به پیر شدن کردی ؟ چی اذیتت می کنه؟ :

- اینکه از 46 درصد زیر خط فقر زمان شاه دراومدیم؟ یا بخاطر اینکه شکاف طبقاتی نصف شده ؟

- از اینکه سفرهای خارج از کشور، مردم بیشتر شده یا بخاطرخودروهای لوکسی که سوار می شن و... ؟

- اینکه سالانه  24/3 میلیارد دلار مجبوربودیم حقوق مستشاران آمریکایی ها رو بدیم و آخرش بزنن تو سرمون ؟  یا بخاطر اینکه الان سربازهای امریکایی پاسدارهای ما رو می بینن خودشونو خیس می کنن؟ شایدم بخاطر التماس امریکایی ها برای پس گرفتن پهبادشون ؟ 

- اینکه باید از رژیم غاصب صهیونیستی حمایت می کردیم ؟ یا الان که شدیم محور مقاومت منطقه ایم ؟ کدومش اذیتت می کنه؟

- اینکه کشور ما شده بود بازار تسلیحات امریکا ( یک سوم صادرات تسلیحاتی آمریکا به ایران می اومد) و باید جنس های بنجل شونو می خریدیم اونا هم گرانی نفت شون را جبران می کردن؟ یا بخاطر اینکه الان توصنعت دفاعی خودکفاشدیم عصبانیت می کنه؟

- از اینکه آرارات به آتاتورک ، بخشی از شرق را به افغانستان واروند را به عراق دادن رفت ؟ یا شوهر دادن بحرین ( به فرمان انگلیس ) ؟ شاید هم جزیره آریانا و زرکوه ( به امارت) دادن رفت، خیلی جوان نگهت می داشته؟  غصه می خوری که 8 سال جنگیدیم یک وجب از خاک رو به دشمن ندادیم ؟

- فساد مالی ، اخلاقی و سیاسی پشت پرده جشن های 2500 ساله شاهنشاهی پیرت نکرد؟  خبرگرانترین شام تاریخ بشررا نشنیدی؟ خیمه های ابریشمی که با نخهایی از جنس طلا ؟ آن هم وقتی مردم ما تو فقر بودن و کشور 3 هزار میلیون دلار بدهکار بود، دردناک نبود؟

- چهل ساله ایل و تبار رژیم شاه دارن از ثروتی که از این مملکت بردن می خورن و کیفش می کنن، پیرت نکرده؟  منظورم 62 میلیون دلار، چهار صندوق بزرگ ازجواهراتس سلطنتی (تو صندوق بانك‌های سوییس گذاشتند) املاك خارج ازكشور ، میلیارد دلاری است به پادشاه بعدی ایران از خاندان پهلوی می‌رسد و ....

- اینکه سن امید به زندگی ایرانی ها حدود 25 سال افزایش یافته (از54 سال به بالای 73 سال ) /97943 یعنی ما افسرده ترین ملت دنیا و عصبانی ترین مردم هستیم؟

کدوم قضیه عصبانی ات کرده؟

- دومین اقتصاد منطقه از نظر رشد اقتصادی شدیم؟  یعنی بعد از عربستان و بالاتر از امارات؟

- پیشرفت های چشمگیر و رتبه های غرور آفرین ( مثل رتبه یک تولید علم در منطقه و... ) تو این 40 سال عصبانیت کرده؟

- نکند ماهواره به فضا می فرستیم و توصنعت هوافضا رتبه‌ی اول خاورمیانه و یازدهم دنیا رو داریم از بی عرضگی مونه ؟

 - اینکه « امنیت » و « استقلال » داریم ؟ خیلی بده؟

 

/ 0 نظر / 25 بازدید