گامی دیگر در تطهیر رژیم منحوس پهلوی.......


 اخیرا در فضاهای مجازی کلیپی منتشر شده و درآن سعی شده از طریق جنگ روانی با دستاویز قراردادن بعضی شایعات و انتشار دروغ های بی اساس مسیر انقلاب را مسیر غلطی نشان دهند . این ادعاها را طرح و پاسخ می دهیم:

ادعای اول  :وجود شکنجه در ساواک دروغ بوده!

اول : مستندات فراوانی از شکنجه های ساواک  و شکنجه شدگان  وجود دارد

دوم :  اعتراف شکنجه گر معروف، تهرانی، گویای عمق فاجعه در زندان های رژیم شاه می باشد او قبل از اعدام به همسرش می گوید: من جنایت کردم و باید کشته شوم و تو برای من از خانواده ها طلب آمرزش کن. آنچه را که من کرده ام شمر نکرد بود، من باید اعدام شوم، در غیر این صورت نمی توانم به صورت مردم نگاه کنم.»  

سوم : جایی دیده نشده که از سوراخ کردن سر شهید غفاری با مته سخن گفته شده باشد . اما در روغن سوزان قرار دادن و شهادت بر اثر شکنجه بیان شده

 

ادعای دوم : شایعه عکس امام در ماه و مو در سوره بقره از طرف نیروهای انقلاب!

این شایعه ها طرحی اسرائیلی به نام ماهان بود که مشاور امنیتی ساواک در کنفرانس مطبوعاتی آن را افشا کرد

 

ادعای سوم : خرید تسلیحات نظامی از آمریکا از ترس خطر تسلط شوروی بر ایران بود ، این تسلیحات کمک به جنگ ایران و عراق کرد!

اول : خطر تهدید شوروی و خرید از آمریکا دروغی بزرگ و بی اساس است . برعکس این آمریکا بود که نگران از دست دادن بازار خود در ایران شده بود زیرا درگیری جنگ با ویتنام و کمکهای اقتصادی و نظامی به اسرائیل از سوی امریکا موجب شد ایران را از فهرست کمک گیرنده های خود حذف کند  هویدا در بهمن 1345 اعلام داشت ایران قراردادی با اتحاد شوروی در زمینه‌ی خرید سلاح امضا کرده است.(ازغندی، علیرضا، تاریخ تحولات سیاسی اجتماعی ایران، سمت، 1383، ص 287) از این رو آمریکا سعی کرد این کاستی را جبران کند

 

 

دوم: ایران بازار فروش نظامی امریکا را رونق داد و از این طریق امریکا قیمت نفتی را که گران شده بود جبران می کرده هنری کیسینجر در کتاب «سال‌های کاخ سفید»، می نویسد: برای آمریکا چه بهتر از اینکه نه فقط برای تأمین منافع حیاتی خود در خلیج فارس کمترین هزینه‌ای از جیب مالیات‌دهندگان آمریکایی نمی‌پرداخت، بلکه تولیدات کارخانه‌های اسلحه‌سازی خود را به قیمت خوب می‌فروخت.  

سوم : خرید تسلیحات نظامی به حدی افزایش یافته بود که در بودجه‌ی سالانه‌ی دولت 2 میلیارد و 400 میلیون دلار کسری پیش‌بینی شده بود.  خرید حدود 300 هلی کوپتر 214 ABC که به دلیل نقیصیه های آن (عدم تطبیق با شرایط جغرافیایی ایران) از بین رفتن سرمایه محسوب می شود . 

چهارم : وجود تسلیحات نظامی در ابتدای جنگ ، از مصادیق « و مکروا مکرالله والله خیر الماکرین » بود . اما پیروزی در جنگ بواسطه این تسلیحات نبود زیرا جنگ 8 سال طول کشید ، در طول این مدت امکانات نظامی عراق تقویت و ایران تقلیل می یافت ، اما جنگ به نفع ایران در جریان بود . بنابراین آنچه پیروزی در جنگ را رقم زد « ایمان » رزمندگان ما بود نه تجهیزات و سلاح های نظامی .

 

ادعای چهارم : نیروهای انقلاب برای تخریب بختیار او را معتاد می خواندند در حالیکه او حتی سیگار هم نمی کشید!

 

789f_10.jpg

پاسخ : اعتیاد شاپور بختیار امر عجیبی نیست وقتی سلسله پهلوی ( معروف به سلسله تریاکی ها) از رضاخان تا محمدرضا ، برادران و خواهران و دیگر رجال سیاسی و نظامی مصرف کننده مواد مخدر بودند .مشکل بختیار سرسپردگی او به نظامی بود که سالها بخاطر مبارزه با آن به زندان افتاده بود ولی اکنون رودروی مردم قرار گرفته و نهایتاً با اجماع آراء اعضاء جبهه ملی او را به سبب خیانتش ( پذیرفتن نخست وزیری شاه) از گروه خود اخراجش کردند..از این رو شعار مردم « بختیار بختیار نوکر بی اختیار» بود

 

تصویری از بختیار با سیگار در دستش.........


/ 0 نظر / 5 بازدید