قتل دکتر پیرزاده به دست سپاه......

وی مدتها بود در مورد آلوده بودن آب های بخش های از سبلان به رادیو اکتیو به مقامات کشوری و استانی هشدار داده که پیگیری های وی برای جلوگیری از این فاجعه انسانی که شاید تا صد سال دیگر اثرات آن باقی بماند به قیمت جان شان تمام شد.

سالهاست مردم صداهای مهیب انفجار همراه با لرزش زمین در اطراف سبلان بویژه شهرستان نیر را می شنوند، بطوریکه این صداهای مهیب که در روستاهای اطراف شهرستان نیر و حتی گردنه صائین و نزدیکی های سراب نیز شنیده شده است باعث ایجاد شایعاتی مانند وقوع زمین لرزه یا سقوط هواپیما در بین سطح مردم بوده است و هنگام شنیده شدن این صدا هواپیمای نظامی نیز در حال عبور از روی شهر نیر بوده است و اما منشاء دقیق این صداها معلوم نیست.

سازمان انرژی های نوین ایران موسوم به‌ سانا که یکی از شرکتهای وابسته‌ به‌ سازمان انرژی اتمی ایران معرفی شده‌ است، همچنان در کوه سبلان با حفاریهای خود ،به‌ ظاهر تحت پوشش استفاده‌ از گرمای اعماق زمین ،اما در واقع جهت دستیابی به‌ اورانیوم است

مطابق گزارش بهداشت جهانی ،سرطان دستگاه گوارش و خون در اردبیل و مشگین شهر رتبه‌ اول را در خاورمیانه‌ دارد و هزاران نفر از مردم اطراف کوه سبلان مبتلأ شده‌ یا در حال ابتلأ هستند این بیماران در مراکز درمانی بیمارستان قاضی تبریز و امام تهران مورد شیمی درمانی و پرتو درمانی قرار گرفته‌اند.

لازم به‌ توضیح است که‌ با وجود آتشفشانی بودن کوه سبلان ، تکنسین ها و مهندسین روسی و چینی در حال استخراج اورانیوم از اعماق زمین میباشند که‌ در عمق پایین و با حرارت بسیار بالای آن قسمت از زمین اورانیوم بصورت رادیو ایزوتوپ اورانیوم در می یاید که‌ بلافاصله‌ پس از رسیدن به‌ سطح زمین تشعشعات رادیو اکتیو از خود بروز می دهد در واقع اعماق پایین کوه سبلان به‌ صورت یک راکتور هسته‌ای طبیعی عمل می نماید و این حفاریها کاملأ غیر منطقی و غیر اصولی بوده‌ و اثرات سوء زیست محیطی در پی داشته‌ و دارد.

مرحوم دکتر اصغر پیرزاده فوق تخصص خون و سرطان معتقد بود که بزودی فاجعه انسانی در اطراف اردبیل رخ خواهد داد و بیشتر نوزادان با معلولیت های جسمی و عقب ماندگی ذهنی متولد خواهند شد.

در شهرهای بزرگ استان مانند اردبیل و مشکین شهر اداره آب با افزودن مواد کم کننده رادیواکتیو سعی در کنترل از گسترش این بیماری دارد، راه چاره نیست.

دکتر اصغر پیرزاده معتقد بود، شرکت های کاوشگر اروانیوم بعد از کاشف کوهپایه ها و رسیدن به اورانیوم با مقدار درجه پایین، بدون اینکه کشاف های عمیق را بپوشانند آنها را رها کرده اند و با بارش های زمستانی به مرور مواد اورانیوم با غلظت پایین به آب ها منطقه نفوذ کرده و آب آلوده است. در تحقیقات دکتر پیرزاده به نمونه عملی زیادی از جمله آب های چرنوبیل و ناکازاکی اشاره است.

از سوی دیگر اشاره ناجوانمردانه و توهین آمیز علت به قتل رسیدن دکتر پیرزاده از سوی داستان است!

دادستان بصورت تلویحی گفته است که فرد ضارب که زیر سن قانونی است ارتباط صمیمانه ای با مقتول داشته و وی را به منزل خود دعوت کرده بوده است، کذب محض و برای بی اعتبار کردن چهره مرحوم پیرزاده را داشته و برای کاستن از خشم عمومی جامعه است.

طبق شنیده ها از زبان نزدیکان دکتر پیرزاده، ایشان دو بار برای گزارش این فاجعه و جلوگیری از گسترش آن و بستن گودال های کنده شده که در حاضر همگی مناطق نظامی و حفاظت شده اعلام هستند به تهران رفته بوده است.

طبق این تحقیقات اکثر آب های رودخانه ها و چشمه اطراف مشکین شهر، نیر، سراب، سرعین و خود اردبیل آلوده است.

پاسخ

 اول :آب شرب اردبیل آلودگی میکروبی ندارد 

دوم :اگرچه بالاترین آمار سرطان درکشور مربوط به مازندران است . اما در شمال کشور و استان مرکزی، سرطان مری و معده و در جنوب و غرب کشور سرطان روده بزرگ رایج است. به علاوه رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل مصرف بی رویه نمک، گوشت قرمز، سیگارو مصرف کم میوه و سبزیجات از مهمترین عوامل موثر بر ابتلا به سرطان گوارش در ایران و اردبیل می داند

بنابراین اردبیل نه تنها در خاورمیانه حتی در ایران هم بالاترین رتبه سرطان ندارد.

 

سوم : سازمان انرژی های نوین ایران موسوم به‌ سانا وابسته به وزارت نیرو است نه انرژی اتمی بنابراین هیچ ارتباطی به این مباحث ندارد. 

 

چهارم : ادعاهایی که از زبان مرحوم بیان شده بی پایه و اساس است زیرا هچ منبعی ارائه نشده مثلاٌ اینکه به زودی فاجعه انسانی رخ خواهد داد ، اکنون حدود 2 سال از قتل می گذرد، کدام فاجعه انسانی در سبلان رخ داده؟ هشدار به مقامات استانی و کشوری درمورد آلودگی آب ، در کجا مطرح شده ؟ اشاره به نمونه هایعملیِ آب های چرنوبیل و ناکازاکی در این تحقیقات مورد نظر ، در کجا انجام شده ؟ و........ با وجود رسانه ها ، شبکه های مجازی ، کانال ها و..... دیگر وسایل ارتباطی چرا گوشه ای از این اطلاعات را منتشر نمی کنند که مردم آگاه شوند ؟ چرا برای آمارها و ادعاها هیچ سندی ارائه نمی شود ؟

 

پنجم :انگیزه قتل کاملا شخصی بوده و قاتل 23 ساله که از کار خود پشیمان شده بوده به جرم خود اعتراف کرده و حکم اعدام برای او جاری شده/ 0 نظر / 6 بازدید