??"باگ در نظام مقدس"??

البته به‌حمدالله معظم له با بصیرت خاص خود و برخی تمهیدات معظم لهانه توانست که این خرمگس را به شکلی مهار نماید و همانطور که آن مرد ممنوع الهمه چیز فرمودند رئیس جمهور در کشور ما در اصل یک «تدارکاتچی» ست. دیگر تدارکاتچی که می‌دانید چیست. برای اینکه متوجه اهمیت وظیفه یک تدارکاتچی بشوید کافیست بدانید که در تیتراژ پایانی فیلمها معمولا اسم مسئول تدارکات بعد از نام کارگردان و بازیگرها و تهیه کننده و صدابردار و مسئول نور و افکت و نودال و منشی صحنه و گریمور و اینها و یکی قبل از خانواده محترم رجبی می‌آید.

این جایگاه یک مسئول تدارکات در یک فیلم است و جایگاهش در کشور نیز چیزی مشابه همان است. تازه همان را هم معظم له کلا واگذار نمی‌کند به اختیار ما. مملکت که بچه بازی نیست. در همین سطح هم ایشان احساس مسئولیت می‌کند و تعدادی تدارکاتچی را خودشان انتخاب می‌کنند و بعد آنها را به ما معرفی می‌کنند و می‌گویند حالا شما هرکدام را که می‌خواهید انتخاب کنید و رئیس جمهور صدایش بزنید.‼️

حالا کاری نداریم… ان شاء الله کم کم این مشکل و باگ هم در سیستم نظام مقدس ما یک‌جور به صورت ریشه‌ای حل خواهد شد و نشانه‌ها نیز حاکی از این است که مقدمات این کار فراهم شده است. با رد صلاحیت احمدی نژاد در انتخابات این دوره حالا با افتخار می‌توانیم بگوئیم که تنها دموکراسی خاورمیانه هستیم که تمامی رئیس جمهورهای تاریخ انقلاب‌مان یا فراری هستند یا در حصرند، یا ممنوع الهمه چیز شده‌اند و یا فاقد صلاحیت تشخیص داده می‌شوند.

??این مساله یک پیام و نتیجه واضح دارد و آن این است که حاصل انتخاب مردم همیشه «توزرد» از آب در می آید. ولی هزار الله و اکبر شما نگاه کنید به انتخاب های رهبری. نگاه کنید به ائمه محترم جمعه و فرماندهان سپاه و فقهای شورای نگهبان و روسای قوه قضائیه از ابتدای انقلاب تا به امروز. مو لای درزشان نمی‌رود!. یکی از یکی گل تر و بهتر و انقلابی‌تر.

??دویست سال هم انقلاب عمر کند و یا اینها عمر کنند محال است یک سر سوزن از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب منحرف شوند و ته‌شان باد بدهد. در مقابلش نگاه کنید ما مردم چه انتخاب کرده‌ایم؟ معاند فراری و خواص بی بصیرت وعامل فتنه و جریان انحرافی. البته این جریان انحرافی آخری را درست است رهبر خودش در دور دومی که انتخاب شد، زحمتش را کشید. ولی در دوره اول که ما انتخابش کرده بودیم و بنده خدا رهبر را هم به اشتباه انداختیم. خلاصه اول و آخر دستپخت خود ما بود!

??خلاصه اینکه انتخاب‌های ما در این چهل سال همه در نهایت از زباله دانی نظام سر در آورده‌اند. چه اصراری‌ست وقتی که بصیرت نداریم انتخاب کنیم؟ چرا کار را به کاردان نمی‌سپاریم؟ اصلا ریاست جمهوری یعنی چه؟ هر قطبی را بخواهیم در برابر رهبری عَلَم کنیم مملکت قطبی می‌شود. چقدر رهبری باید بگوید که قطبی شدن کشور خوب نیست و ضرر دارد؟ بگذاریم کشور با همان یک قطب (ارواحنا فداه) اداره شود!??

 

پاسخ

اول :مسلماً در بررسی و مقایسه قوانین اساسی کشورها با یکدیگر، شباهت ها و تفاوت هایی وجود دارد و قانون اساسی ما نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما هرگز نباید تصور شود که وجود برخی شباهت ها به معنای الگو گیری قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از قوانین اساسی سایر کشورهاست، زیرا مبانی و منابع تدوین حقوق اساسی جمهوری اسلامی کاملا جدید و الگویی متفاوت از حقوق اساسی سایر کشورهاست. البته استفاده از تجارب و دستاوردهای مثبت بشری در اداره هر چه بهتر جامعه از آموزه های مؤکد دین مبین اسلام است که تدوین کنندگان قانون اساسی نظام اسلامی به آن عمل نموده اند.  (1) به نقل از ویکی پدیا پیش نویس قانون اساسی که با استفاده از قانون اساسی کشورهای دیگر نوشته شده بود توسط مجلس خبرگان کنار گداشته شد و در نهایت قانون اساسی را همان مجلس خبرگان تدوین کرد(2)

دوم :  در هر مجموعه ای ( کشور ، خانواده و...) گاهی لازم می شود یکنفر  حرف آخر را بزند . براساس قانون اساسی سه قوه ( مقننه ، مجریه ، قضاییه) وظایفی دارند و  ولی فقیه بر این قوا نظارت دارد. رهبری بعد از مشاوره با مشاوران عالیرتبه خود در نهایت نظر نهایی را ابراز می کند(3)

سوم : . رئیس جمهور و دیگر قوا  تا زمانی که از مسیر قانون خارج نشده باشند ؛حتی اگر نظرشان با نظر رهبری موافق نباشد ،  رهبری دخالتی در امور نمی کند ، در غیر اینصورت رهبری با حکم حکومتی به نزاع ها و اختلاف ها پایان می دهد و مانع از انحراف می شود(4)

چهارم : این شبهه با روش مدح در قالب ذم به خوبی نقش و جایگاه رهبری در نظام اسلامی را مطرح کرده است . بی شک همه ی روسای جمهور برای پیشرفت کشور گام هایی برداشتند اما اینکه تا چه اندازه توانسته اند در مسیر انقلاب ثابت قدم بمانند ؟ چرا نتوانستند همسو با آرمان های انقلاب ادامه دهند؟  ایا ناشی ازناپختگی سیاسی و عدم بصیرت شان بوده؟  و .... سوالاتی است که باید  پاسخ داده شود ولی آنچه نقش ولی فقیه را برجسته می کند این حقیقت روشن است که علیرغم همه ی این اشکالات که مطرح شد ، جمهوری اسلامی از گزند  فتنه ها در امان مانده است .

پنجم : امام خمینی (ره)از انتخاب  بازرگان  به عنوان رئیس دولت موقت پشیمان بود  (5) همچنین بعد از اینکه خیانت بنی صدر آشکار می شود او را از فرماندهی کل قوا عزل می کند . یوسف صانعی که به چهره اپوزیسیون نظام تبدیل شده ، از سال 61 تا 64  توسط امام به عنوان دادستان کل کشور انتخاب شده بود . مواردی از این قبیل نشان می دهد هیچکس نمی تواند تضمین بدهد که افراد تا همیشه سالم می مانند  زیرا به فرموده امام خمینی (ره) میزان حال فعلی افراد است ، پس همیشه این مردم نیستند که در انتخاب اشتباه کردند.

منبع : http://marafaty.persianblog.ir/post/107/

/ 0 نظر / 10 بازدید